Co zjeśc w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi kosztują rzadsze potrawy – tortellini, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są też mniej typowe włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz potrawy z różnych zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać trunków. Kolacja na włoską modę bez wyjątku powinien zawierać też aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włocha kanon. o restauracji Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film