Informator dla kobiet

Energiczna na emeryturze
Wiek tak w gruncie rzeczy to tylko numer. Masz prawo mieć 55 lat, jakkolwiek wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednakże możesz również posiadać 50 lat, jednakowoż wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak porządnie troszczysz się o własne ciało oraz co robisz, by pozostać aktywną.

o kobietach

Działalność fizyczna – czy już za późno, żeby zacząć?
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, że jeśli nie było się aktywną jednostką w wieku 20, 30 bądź 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu co niektórych problemów spowodowanych brakiem aktywności oraz ogólnie sprawić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla dam na emeryturze są rozmaite! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, że nie powinieneś godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To naturalnie dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej oraz siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie treningów obciążających, które zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one również silnie zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak przyrost masy ciała.