Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze objawy menopauzy
Damy mogą posiadać różnorodne symptomy w czasie menopauzy. To wskutek tego, że estrogen jest używany przez dużo części Twojego ciała.

porady zdrowie

Bo masz mniej estrogenu, możesz posiadać różnorodne objawy. Sporo kobiet doświadcza bardzo łagodnych objawów, które łatwo leczy się przez zmianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny bądź noszenie przenośnego wentylatora, który można wykorzystać, kiedy uderza gorąc. Co poniektóre kobiety wcale nie żądają leczenia. Inne symptomy mogą być o wiele bardziej problematyczne.

Oto najczęstsze metamorfozy, jakie masz prawo zanotować w wieku średnim. Niektóre mogą być częścią starzenia się, a nie bezpośrednio powiązane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co zobaczysz jako pierwsze. Twoje menstruacje są w stanie już nie być regularne. Są w stanie być krótsze lub też trwać dłużej. Możesz krwawić znacznie bardziej bądź mniej niż zazwyczaj. Są to wszystkie normalne zmiany, jednakowoż żeby upewnić się, że nie ma kłopotu, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli np. Twoje miesiączki są niezwykle blisko siebie, bądź trwają dłużej aniżeli tydzień.

Uderzenia gorąca
Mnóstwo dam ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać kilka lat po menopauzie. Są w stanie być połączone ze zmieniającymi się poziomami estrogenu. Gorące uderzenia to gwałtowne uczucie gorąca w górnej części lub na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach oraz ramionach są w stanie pojawić się czerwone plamy. Następuje ciężkie pocenie się i dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być bardzo łagodne lub dosyć silne, żeby Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większość uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.